Horizontální balicí

stroje typu flowpack

Etiketovací, balící, plnící a zavírací stroje

Horizontální balicí stroje "flowpack" SCHIB

Horizontální balící stroje Schib jsou určeny pro balení kusových produktů (pekárenské produkty, cukroviny, sušenky, sýry, ovoce, spotřební zboží, a řada dalších) do sáčků se třemi sváry, vytvářených z role ploché folie. Josu určeny pro všechny běžné teplem svařitelné folie.

Balené produkty jsou přiváděny do balicího stroje pomocí dopravníku a vstupují do hadice obalového materiálu, vytvořené tvarovacím tunelem. Pod ním je umístěn systém podélného svařování, který vytváří zadní svár sáčku. Sáčky jsou uzavřeny a odděleny pomocí příčných čelistí a zabalené produkty vystupují ze zařízení na dopravníku.

Zařízení mohou být vybavena horním nebo spodním odvíjením folie a různými systémy příčného svařování/odřezávání: rotačními čelistmi, systémem gilotina či plovoucí gilotina nebo vačkovým systémem D-Cam. Pohon zařízení je zajištěn pomocí servomotorů.

Základní modely balicích strojů SCHIB
CO50 max. šířka folie do 500/700 mm, výkon do 200 ks/min.
CO100 max. šířka folie do 700/900 mm, výkon do 150/500 ks/min.
CO130/140 INT max. šířka folie do 550/900 mm, výkon do 20/40 ks/min., přerušovaný chod
CO90 max. šířka folie do 150/450 mm, výkon do 500/800 ks/min.
CO90 E max. šířka folie do 150 mm, výkon do  2 000 ks/min.

Možné příslušenství balícího stroje: automatické podávací a řadící systémy produktů, fotobuňka pro centrování potisku, značení data a dalších údajů, aplikace samolepících etiket, vstřikování inertního plynu pro balení v modifikované atmosféře, automatické napojení folie pro kontinuální provoz a další.

Na uvedené balicí stroje mohou navazovat kartónovací zařízení, určená pro jednotlivé i skupinové balení sáčků do krabiček a kartónů.