Etiketovací zařízení

pro smrštitelné etikety

Etiketovací, balící, plnící a zavírací stroje

Aplikátory smrštitelných (sleeve) etiket

Dekorace produktů pomocí teplem smrštitelných etiket („shrink sleeves“) je jedním z nejrychleji se rozvíjejících oborů obalové techniky. Jedná se o návlekové plastové etikety, které se po aplikaci na produkt působením tepla smrští okolo dekorovaného výrobku.

Nacházejí uplatnění zejména v potravinářském průmyslu, ale rychle se rozšiřují i do dalších oborů, kde je kladen důraz na estetický vzhled výrobku, jako je například kosmetika.

Hlavní výhodou je možnost aplikace i na složité povrchy, kde by bylo použití samolepící nebo papírové etikety nemožné. Etiketou lze pokrýt celý povrch výrobku včetně překrytí uzávěru, kde plní též ochrannou funkci, aplikovat jako částečnou etiketu nebo jako samostatný návlek přes uzávěr, zabezpečující ochranu obalu před otevřením.

Smrštitelné etikety lze též použít pro balení skupin produktů způsobem "multipack". Dalšími možnými funkcemi je ochrana výrobku proti světlu a při rozbití obalu.

Dle charakteru produktu navazují na aplikátory vhodné systémy pro dokonalé smrštění etiket, zejména tepelné a parní tunely.

V našem sortimentu se nacházejí následující stroje pro aplikaci smrštitelných etiket:

Kromě výše uvedených zařízení nabízíme též etiketovací stroje pro aplikaci samolepících, papírových či plastových etiket.